Tanie Zaakwaterowanie


Nie masz czasu na przeglądanie ogłoszeń? Zadzwoń pod +48 577 953 377, a nasi pracownicy przygotują darmową i niezobowiązującą ofertę przedstawiającą kilka opcji zakwaterowania.

Lokal poza miastem jako noclegi pracownicze: czy to ma sens?

Lokal poza miastem jako noclegi pracownicze: czy to ma sens?

Panuje przekonanie, że na mieszkaniu poza dużym ośrodkiem miejskim nie da się zarobić dobrych pieniędzy – a przynajmniej nie na wynajmie. Jest to jeden z powszechnych mitów, z którym zaraz się rozprawimy. Jeśli masz mieszkanie poza miastem i chcesz zarabiać na wynajmie, skieruj swoją ofertę do firm, nie do osób prywatnych. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie, dlaczego warto wynajmować lokale poza miastem pod kwatery pracownicze.

Lokal mieszkalny na peryferiach może na siebie zarabiać

Osoby prywatne szukające najmu długoterminowego zwykle są zainteresowane mieszkaniami w mieście, najlepiej z dobrym dojazdem do centrum lub w samym śródmieściu. To za takie lokale najemcy są gotowi płacić najwięcej. Właściciel nie musi też długo czekać na nowego lokatora po zakończeniu poprzedniej umowy. A co z lokalami poza dużymi ośrodkami miejskimi? Tu sytuacja nie wygląda już tak kolorowo. Oczywiście, osoby prywatne dysponujące samochodem mogą zdecydować się na rozważenie takiej propozycji, ale zwykle oczekują niskiej ceny, która zrekompensuje im koszty transportu do miasta.

Właściciel mieszkania może oczywiście zdecydować się w tym przypadku na wynajem krótkoterminowy, ale ten zwykle ma sens tylko wtedy, gdy peryferia, na których znajduje się nieruchomość, są zarazem atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym. Takich miejsc w Polsce jest niewiele. Co zrobić w pozostałych przypadkach? To naprawdę proste – warto postawić na kwatery pracownicze.

Kwatery pracownicze poza miastem – dlaczego to ma sens?

Mogłoby się wydawać, że organizacja kwater dla pracowników poza dużym miastem to wielkie wyzwanie. Okazuje się, że niekoniecznie. Zwłaszcza, gdy do wynajęcia jest cały dom (który można przekształcić pod hotel dla robotników) lub duże, wielopokojowe mieszkanie, w którym można zakwaterować od kilku do kilkunastu osób.

Nie jest tajemnicą, że pracodawcy w nadchodzących trudnych czasach kryzysu starają się oszczędzić na czym się da. Nie każde zlecenie realizowane poza siedzibą firmy jest na tyle zyskowne, aby pracodawca mógł sobie pozwolić na wynajęcie lokalu w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Dotyczy to zwłaszcza bardzo konkurencyjnych branż, w których cena ma kluczowe znaczenie dla zleceniodawcy. W przypadku dużych ekip robotniczych może się okazać, że pracodawcy znacznie bardziej opłacać się będzie wynajęcie domu dla pracowników poza miastem, niż ponoszenie kosztów związanych z zakwaterowaniem w mieście – zwłaszcza gdy firma posiada busa, którym może wozić zatrudniony zespół do pracy i z powrotem.

Jak szukać najemcy na kwatery pracownicze na wsi?

Dla niezorientowanego w rynku nieruchomości wynajmującego proces szukania najemcy na kwaterę pracowniczą może być dość trudny. Pracodawcy korzystają raczej z ofert sprawdzonych agencji, rzadko kiedy szukają ogłoszeń na własną rękę. Jeśli właścicielowi nieruchomości zależy na czasie i dobrej cenie transakcyjnej, powinien więc zgłosić się do doświadczonego agenta, który skontaktuje go z firmą zainteresowaną daną ofertą. Co więcej, agencja zadba też o ciągłość wynajmu, przedstawiając nieruchomość kolejnym zainteresowanym, gdy będzie już wiadomo, że bieżąca umowa wygasa i nie zostanie przedłużona. To ogromna dogodność dla osób ceniących sobie maksimum bezpieczeństwa i zarazem minimum formalności przy wynajmowaniu swojego mieszkania.

Noclegi pracownicze na Górnym Śląsku są niezwykle popularne – lwią część rynku zgarniają oczywiście duże miasta. Dla pracodawców, którym potrzebne są kwatery pracownicze Gliwice czy Katowice zwykle stanowią lokalizacje pierwszego wyboru. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w przypadku kilkunastoosobowej załogi możliwości wynajęcia odpowiednio dużej nieruchomości w mieście mogą być ograniczone. Wówczas wynajem na peryferiach to często jedyna możliwość, by uniknąć płacenia za kilka mniejszych lokali jednocześnie, co byłoby dla firmowego portfela wybitnie nieekonomiczne.

Posiadasz lokal pod wynajem i chcesz zorganizować w nim kwatery pracownicze? Powierz zarządzanie tym przedsięwzięciem naszej firmie lub ogłoś swoją ofertę w naszej bazie. Szczegóły znajdziesz tutaj: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm. Zapraszamy Cię do kontaktu z nami i zadawania pytań.

Przeczytaj również: 
Masz hipotekę na swoim mieszkaniu? Sprawdź, czy możesz usunąć WIBOR ze swojej umowy
Jak zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze na mieszkaniu w przyziemiu budynku?
Czy do wynajmu mieszkania firmie potrzebna jest działalność gospodarcza?

Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/


phone