Jak zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze na mieszkaniu w przyziemiu budynku?

Mieszkania w przyziemiu budynku dość często są trudne do wynajęcia. Zwłaszcza wówczas, gdy bezpośrednie otoczenie nie jest zachęcające i wiąże się np. z ekspozycją na hałas, dźwięki dochodzące z ruchliwej ulicy. Posiadacze tych nieruchomości nierzadko obniżają cenę, by znaleźć dobrego i wiarygodnego najemcę na dłuższy okres. By zyskownie wynająć mieszkanie w przyziemiu, nie trzeba wcale uciekać się do marketingowych sztuczek. Wystarczy... zmienić grupę docelową, do której kierowana jest oferta.
Mieszkanie w przyziemiu, czyli idealna kwatera pracownicza
Wielu wynajmującym do głowy nawet nie przyjdzie, że można wynajmować mieszkanie inaczej niż przez najem okazjonalny lub standardową umowę z osobą prywatną. A przecież tak niewiele trzeba, by zacząć zarabiać dużo lepiej i jednocześnie, by wyeliminować ryzyko związane z niepłacącym lokatorem. Sposobem na to są oczywiście kwatery pracownicze. Jak to działa? Zdecydowana większość właścicieli nieruchomości pod wynajem nawiązuje współpracę z wyspecjalizowaną agencją, która zajmuje się wszystkim od A do Z. Firma tego rodzaju świadczy usługi najmu instytucjonalnego, które w odróżnieniu od innych form wynajmu nie zobowiązują wynajmującego do zapewnienia najemcy lokalu zastępczego, gdy ten przestał płacić czynsz i nie chce się wyprowadzić.
Pod względem miast oferujących kwatery pracownicze Katowice są w ścisłej czołówce Śląska – posiadacz nieruchomości może tu na noclegach dla firm bardzo dobrze zarobić. Wskaźnik rentowności takiego przedsięwzięcia może być znacznie wyższy niż w przypadku mieszkań do wynajęcia osobom prywatnym. Chodzi przede wszystkim o to, że w przypadku mieszkania pracowniczego cena wynajmu jest uzależniona od liczby zakwaterowanych pracowników, nie jest statyczna jak w wynajmie okazjonalnym.
Kto powinien rozważyć przejście z wynajmu osobom prywatnym na kwatery pracownicze?
Na zarabianiu na kwaterach pracowniczych najbardziej skorzystają te osoby, które obserwują wydłużenie czasu oczekiwania na znalezienie najemcy, a także coraz częstsze zrywanie umów przed czasem. To szczególnie kłopotliwe dla tych osób, które mieszkają za granicą lub w innej części Polski – każdorazowe szukanie lokatora, podpisywanie umowy i przekazywanie kluczy jest w tym przypadku niezwykle uciążliwe. Rosnąca inflacja, a także popularyzowanie się pracy zdalnej powodują odpływ wielu ludzi z dużych miast, przez co sytuacja na rynku wynajmu prywatnego się pogarsza. Kwatery pracownicze mogą wypełnić lukę po prywatnych najemcach, a współpraca z agencją pozwoli właścicielowi uwolnić się od uciążliwego obowiązku prezentowania mieszkania kolejnym lokatorom i dopełniania niezbędnych formalności.
Zalety najmu agencyjnego opisywaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów, zachęcamy do lektury. A jeśli masz już mieszkanie pracownicze do wynajęcia i chcesz zaprezentować swoje ogłoszenie w bazie, którą codziennie przeglądają tysiące firm, skontaktuj się z nami – szczegóły możesz zobaczyć pod tym linkiem: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm.
Przeczytaj również:
5 sposobów na uczynienie kwatery pracowniczej bardziej funkcjonalną
Jak tanio wyposażyć kwatery pracownicze?
Masz hipotekę na swoim mieszkaniu? Sprawdź, czy możesz usunąć WIBOR ze swojej umowy
Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/