Tanie Zaakwaterowanie


Nie masz czasu na przeglądanie ogłoszeń? Zadzwoń pod +48 577 953 377, a nasi pracownicy przygotują darmową i niezobowiązującą ofertę przedstawiającą kilka opcji zakwaterowania.

Kwatera pracownicza premium - co to takiego i jak na tym zarabiać?

Kwatera pracownicza premium - co to takiego i jak na tym zarabiać?

Kwatery pracownicze dość często kojarzą się inwestorom z wynajmem mieszkania dla robotników. Oczywiście kwatery dla pracowników fizycznych to najpopularniejsza kategoria tego rodzaju zakwaterowania, ale nie jedyna. Istnieje jeszcze coś, co można nazwać kwaterami pracowniczymi premium, o podwyższonym standardzie, które kierowane są do pracowników kontraktowych i etatowych wyższego szczebla. Dlaczego warto przekształcić mieszkanie pod wynajem kadrze managerskiej?

Kwatery pracownicze premium – co je charakteryzuje?

Czym różni się zakwaterowanie pracownicze klasy premium od zwykłych kwater? Różnic jest kilka, a jedną z głównych jest standard wykończenia. Typowe kwatery pracownicze mają być przede wszystkim schludne i funkcjonalne, umożliwiając przy tym swobodne funkcjonowanie grupie obcych sobie osób, które niezależnie od siebie mogą chcieć coś ugotować czy uprać. Właściciele takich mieszkań stawiają zwykle na optymalną relację pomiędzy ceną a walorami użytkowymi wyposażenia.

Nikt nie koncentruje się raczej na perfekcyjnym dopasowaniu koloru podłóg do glazury na ścianach w łazience ani nie poświęca nadmiarowego czasu na dobranie tapicerki meblowej, która idealnie podkreśli charakter wnętrza. Ma być tanio, prosto i wygodnie. Ta metoda sprawdza się doskonale, gdy wynajmujemy mieszkanie studentom czy robotnikom, ale gdy lokatorem docelowym jest manager średniego lub wyższego szczebla, pora zmienić strategię.

Kwatery pracownicze premium to bowiem coś więcej niż miejsce noclegowe. To jeszcze jeden sposób na to, by pracodawca mógł zbudować lojalność u pracownika, na którym szczególnie mu zależy i którego w dodatku trudno zastąpić. Nie musi to być zresztą manager, może być programista, konstruktor czy zdolny przedstawiciel handlowy – słowem każdy, kto generuje dla firmy na tyle duży przychód, że należy się o niego szczególnie zatroszczyć.

Co ciekawe, popyt na mieszkania dla managera nie jest cechą charakterystyczną jedynie największych miast wojewódzkich. W miastach całej Polski jest popyt na wyższej klasy kwatery pracownicze Dąbrowa Górnicza czy Zabrze są tego przykładem.

Jakie udogodnienia powinna posiadać kwatera pracownicza premium?

Urządzając mieszkanie pod kwatery pracownicze premium, warto kompleksowo zastanowić się nad wyposażeniem. Co jest niezbędne w mieszkaniu managera, a niekoniecznie musi znaleźć się w klasycznym mieszkaniu zaaranżowanym pod kwatery pracownicze? Strategicznych punktów jest kilka. Będą nimi z pewnością... żelazko i deska do prasowania, bo bez tych akcesoriów osoba, którą w pracy obowiązuje ścisły dress code, raczej się nie obędzie. Mile widziana jest też pralko-suszarka, która pozwoli błyskawicznie przygotować świeżą odzież do pracy właściwie z dnia na dzień.

W przypadku mieszkania dla robotników nie każdy właściciel nieruchomości decyduje się na zmywarkę. Jeśli jednak chcemy wynajmować swój lokal pracownikom wyższego szczebla, tego rodzaju sprzęt AGD jest niepisanym standardem. Kolejne udogodnienia, które wzbudzą uznanie najemcy, to dobry ekspres do kawy czy porządny telewizor. Wśród mebli szczególne znaczenie mogą mieć biurko oraz wygodne krzesło. Jeśli nasz najemca jest przyzwyczajony do pracy po godzinach, z pewnością z zadowoleniem odnotuje, że mieszkanie daje mu tę możliwość. A propos pracy, nie sposób nie wspomnieć o łączu internetowym – odpowiednia przepustowość to absolutna podstawa, pozwalająca na komfortowe uczestniczenie w wideokonferencjach i wirtualnych spotkaniach.

Istotne są również udogodnienia poza samym mieszkaniem. Tu szczególną rolę pełni miejsce parkingowe. Nawet najpiękniej urządzone mieszkanie nie przypadnie do gustu najemcy, jeśli przed budynkiem nie będzie mógł zaparkować. Prywatne miejsce lub podziemny parking to najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze wykonalne. Warto się jednak zorientować, gdzie nasz ewentualny najemca będzie mógł bezpiecznie zostawić swój pojazd, gdy wróci z pracy.

Posiadasz mieszkanie, które idealnie nadaje się pod przystosowanie go pod zakwaterowanie klasy premium? Jeśli szukasz porady lub inspiracji, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wypromować Twoją ofertę. Sprawdź również naszą bazę ogłoszeń, poprzez którą możesz znaleźć dobrego najemcę: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm.

Przeczytaj również: 
Masz hipotekę na swoim mieszkaniu? Sprawdź, czy możesz usunąć WIBOR ze swojej umowy
Jak zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze na mieszkaniu w przyziemiu budynku?
Mieszkanie dla studentów, a może kwatery pracownicze? W co zainwestować?

Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

 


phone