Tanie Zaakwaterowanie


Nie masz czasu na przeglądanie ogłoszeń? Zadzwoń pod +48 577 953 377, a nasi pracownicy przygotują darmową i niezobowiązującą ofertę przedstawiającą kilka opcji zakwaterowania.

Mieszkanie dla studentów, a może kwatery pracownicze? W co zainwestować?

Mieszkanie dla studentów, a może kwatery pracownicze? W co zainwestować?

Dość powszechne jest to, że osoby mające mieszkania pod wynajem w dużych miastach kierują swoją ofertę do studentów studiów dziennych. Coraz częściej jednak można słyszeć o tym, że właściciele takich nieruchomości decydują się na zmianę swojej grupy docelowej i przekształcenie mieszkania, które jeszcze niedawno miało typowo studencki charakter, pod kwatery pracownicze. Jakie profity wynikają z takiej decyzji? Gdzie opłaca się prowadzić kwatery pracownicze?

Wynajem studentom vs. wynajem pod kwatery pracownicze – co wybrać?

Jeszcze do niedawna studenci uchodzili za najbardziej pewną grupę najemców – dotyczyło to oczywiście większych miast, gdzie zlokalizowane są uczelnie wyższe. W dobie epidemii covid19 sytuacja zaczęła się powoli zmieniać – wielotygodniowe lockdowny i nauka zdalna spowodowały odpływ osób uczących się z dużych miast na prowincję.

Niepewna sytuacja epidemiczna, a także inne niedogodności związane z wynajmem studentom (wszak takie mieszkanie nawet przez 2 miesiące w roku może być puste, nie generując w tym czasie zysków) spowodowały, że niektórzy właściciele nieruchomości wzięli kalkulatory i zaczęli liczyć. Części z nich wyszło, że wynajem studentom nie jest już tak opłacalny jak do tej pory. Tym bardziej, że młodzi ludzie są grupą, którą trudno obciążyć kosztami dodatkowymi wynikającymi z podwyżek opłat eksploatacyjnych. Dochód z wynajmu, który był w pełni satysfakcjonujący jeszcze w 2020 roku, obecnie przestaje zadowalać, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę liczne ryzyka wynajmu osobom prywatnym, o których już niejednokrotnie pisaliśmy na łamach tego bloga.

To wszystko sprawia, że właściciele mieszkań coraz częściej dostosowują swoje nieruchomości pod kwatery pracownicze. Dąbrowa Górnicza, Katowice czy Gliwice to tylko niektóre miasta, w których sprawdzi się to rozwiązanie. To, co jest najistotniejsze dla najemcy, to nie – jak do tej pory – bliskość uczelni wyższych, ale sąsiedztwo zakładów pracy, dużych inwestycji i rozpoczętych budów. To właśnie bliskość takich obiektów wpłynie na to, czy nasze kwatery pracownicze zyskają sobie zainteresowanie klientów firmowych.

Dlaczego warto inwestować w kwatery pracownicze w 2023 roku?

Każdego inwestora, czy to profesjonalnego czy prywatnego, interesuje jak najlepsze ROI, czyli zwrot z inwestycji. W przypadku kwater dla pracowników można uzyskać znacznie lepsze ROI, niż w przypadku zwykłego wynajmu. Wynika to z kilku kwestii. Po pierwsze, wynajmując kwatery pracownicze, właściciel pobiera opłatę od każdego zakwaterowanego lokatora. Im więcej miejsc noclegowych w obiekcie, tym więcej można na nim zarobić.

Po drugie, ryzyko związane z wynajmem pracowniczym jest znacznie mniejsze. Zwykle umowa jest zawierana z firmą, wielu właścicieli zresztą preferuje wynajem kwater pracowniczych przez agencję, co daje im dodatkową ochronę wynikającą z doskonale napisanej umowy, zabezpieczającej interesy właściciela nieruchomości tak naprawdę od każdej strony.

Po trzecie, popyt na kwatery pracownicze jest całoroczny, nie wygasa w wakacje, tak jak ma to miejsce w przypadku wynajmowania studentom. To cenna informacja dla tych właścicieli nieruchomości pod wynajem, którzy chcą mieć pewność, że ich lokal będzie generował zyski przez cały rok.

Co ważne, wynajmując mieszkanie pracownikom, właściciel jest w stanie uzyskać naprawdę dobry dochód, nawet wówczas, gdy nie jest ono zlokalizowane w mieście wojewódzkim. Będzie to miało ogromne znaczenie w przypadku tych inwestorów, którym wysokie oprocentowanie kredytów złotowych nadwyrężyło budżet, a którym nie przysługuje prawo do wakacji kredytowych. Gdy więc chodzi o kwatery pracownicze Dąbrowa Górnicza będzie tak samo zyskowną lokalizacją, jak stolica województwa – pod warunkiem oczywiście, że nieruchomość będzie zarządzana przez profesjonalistów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat zyskownego najmu kwater pracownikom, skontaktuj się z nami. Podpowiemy Ci, jak zmaksymalizować zyski i zminimalizować ryzyka. Możesz też dodać ogłoszenie w naszej bazie, o której można poczytać tutaj: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm.

Przeczytaj również: 
5 sposobów na uczynienie kwatery pracowniczej bardziej funkcjonalną
Jak tanio wyposażyć kwatery pracownicze?
W których miastach Śląska można zarobić najwięcej na wynajmie?

Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/ 


phone