Tanie Zaakwaterowanie


Nie masz czasu na przeglądanie ogłoszeń? Zadzwoń pod +48 577 953 377, a nasi pracownicy przygotują darmową i niezobowiązującą ofertę przedstawiającą kilka opcji zakwaterowania.

Wynajem mieszkania: co wziąć pod uwagę, wybierając agencję?

Wynajem mieszkania: co wziąć pod uwagę, wybierając agencję?

Coraz więcej właścicieli mieszkań decyduje się na wynajęcie swojej nieruchomości przez agencję. Takie rozwiązanie oferuje posiadaczom nieruchomości pod wynajem wiele korzyści, jakie mają kluczowe znaczenie w przypadku osób, które cenią sobie bezpieczeństwo transakcji, bądź mieszkają w dużej odległości od wynajmowanego lokalu. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, stawiając na wynajem przez agencję?

Wynajem agencyjny mieszkań – dla kogo jest korzystny?

Każdy właściciel mieszkania, który ceni sobie bezstresowy wynajem bez konieczności administrowania nieruchomością, będzie niezwykle zadowolony z perspektyw, jakie daje współpraca z doświadczoną agencją. To przede wszystkim sposób na powierzenie formalności w ręce profesjonalistów, którzy:

- mają zdecydowanie więcej kanałów pozyskiwania najemców niż osoba prywatna
- potrafią zabezpieczyć transakcję wynajmu od strony prawnej
- współpracują z notariuszami, kancelariami prawnymi, co pozwala na bieżąco wyjaśniać wszelkie problemy prawne
- mają doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami
- posiadają wiedzę ułatwiającą pozyskanie dla właściciela nieruchomości wypłacalnego lokatora
Wynajem mieszkania przez agencję jest doskonałym wyborem dla osób, dla których mieszkanie jest tylko dodatkowym źródłem dochodu, na którego obsługę nie mogą w ciągu tygodnia poświęcić wiele czasu. To także dobre rozwiązanie dla właścicieli, którzy mieszkają za granicą lub na innym końcu Polski, zrozumiałe zatem, że nie będą w stanie przyjechać do mieszkania, ilekroć lokator zgłosi jakąś usterkę lub będzie się wyprowadzał i powstanie konieczność sporządzenia z nim protokołu zdawczo-odbiorczego.

Jakie kwestie brać pod uwagę, podpisując umowę z agencją?

Nawiązując współpracę z agencją, warto zwrócić uwagę, jaka jest jej specjalizacja. Niektóre firmy mają bardzo szeroki wachlarz usług, inne z kolei wyspecjalizowały się w konkretnych gałęziach rynku nieruchomości, jak np. tanie zakwaterowanie dla firm lub obsługa hoteli pracowniczych. Specjalizacja ma znaczenie, gdy właściciel chciałby przeznaczyć swoją nieruchomość pod wynajem na konkretny cel – jeśli chcesz, aby Twój lokal pełnił rolę mieszkania dla firm, nawiąż współpracę z agencją, która ma w swoim portfolio dużo takich obiektów, zna specyfikę rynku i posiada już stałych odbiorców o sprawdzonej reputacji.

Drugą ważną kwestią jest zasięg działania firmy. O ile posiadasz noclegi pracownicze do wynajęcia w Katowicach, wyszukanie agencji, która profesjonalnie podejmie się znalezienia dla Ciebie dobrego najemcy, nie będzie trudne. Sytuacja komplikuje się, jeśli Twoja nieruchomość jest położona poza największymi miejscowościami Śląska. Na pewno chciałbyś, aby agencja nie zarządzała Twoją nieruchomością z odległości kilkudziesięciu kilometrów, ale miała bieżący wgląd w obecną sytuację. Gdy masz do wynajęcia mieszkania pracownicze w Świętochłowicach, będziesz zatem chciał, aby nadzorem nad nieruchomością zajęła się agencja z okolicy lub taka, która obsługuje więcej obiektów w tej lokalizacji i siłą rzeczy jej pracownik jest w tym rejonie regularnym gościem.

Niezmiernie istotny jest także zakres samej umowy z agencją. Czy w ramach współpracy zajmuje się ona tylko znalezieniem lokatora, czy oferuje kompleksową obsługę nieruchomości, dzięki której właściciel mieszkania nie musi być bezpośrednio zaangażowany podczas wyprowadzki lokatora, dokonywania przeglądów, prac konserwacyjnych i remontowych etc. Dobra agencja tak konstruuje umowę, by była ona zrozumiała i przejrzysta dla klienta, a także umożliwiała podjęcie decyzji w oparciu o obiektywne kryteria.

Jeśli masz mieszkanie do wynajęcia na Śląsku i interesuje Cię współpraca z rzetelną agencją, skontaktuj się z nami – świadczymy usługi pośrednictwa i administracji dopasowane do Twoich potrzeb, a naszą specjalnością są mieszkania pracownicze i tani wynajem mieszkań na Śląsku. Gwarantujemy Ci indywidualne podejście do Twoich potrzeb, fachowe doradztwo i know-how poparte wieloletnim doświadczeniem, którym chętnie podzielimy się z Tobą.


Poszukujesz kwater dla pracowników?
 Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

phone