Tanie Zaakwaterowanie

Słaba koniunktura w turystyce skłania właścicieli kwater prywatnych do przebranżowienia. Zobacz, na czym zarabiają!

Słaba koniunktura w turystyce skłania właścicieli kwater prywatnych do przebranżowienia. Zobacz, na czym zarabiają!

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że kwatery prywatne to złoty biznes. Jednak epidemia i obostrzenia, a teraz inflacja zweryfikowały tę tezę. Oczywiście, posiadacze pokoi do wynajęcia w górach czy nad morzem nie odczują spadku zainteresowania ofertą, ale już właściciele nieruchomości w mniej atrakcyjnych turystycznie zakątkach Polski zaczynają dostrzegać, że nad branżą zbierają się czarne chmury. Wielu nie chce czekać, aż koniunktura wróci do normy i przekształcają swoje obiekty w kwatery pracownicze.

Dlaczego warto przekształcić kwatery prywatne w pracownicze?

Branża turystyczna boryka się z jednym poważnym problemem. Jest nim sezonowość. Z tego, co właściciel kwater zarobi w wakacje, utrzymuje się tak naprawdę przez resztę roku. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy sezon jest naprawdę wybitnie dobry. A o to obecnie trudno. I nic nie zapowiada, aby następne lata przyniosły poprawę sytuacji – idzie recesja, eksperci prognozują, że już w lutym inflacja przekroczy 20 proc., a rząd wyraźnie nie ma pomysłu, jak tym problemom zaradzić.

Właściciele kwater turystycznych nie mogą czekać, aż sytuacja cudownie się odmieni – zwłaszcza gdy na swojej nieruchomości mają hipotekę. Dlatego część z nich przekształca swoje obiekty w kwatery pracownicze. Gdzie to rozwiązanie cieszy się największą popularnością? Przede wszystkim w lokalizacjach położonych blisko dużych miast lub dużych inwestycji, przy których zatrudnieni są pracownicy tymczasowi. Na śląskim rynku oferującym kwatery pracownicze Gliwice i Katowice będą więc najbardziej pożądanymi lokalizacjami.

Kwatery pracownicze pozwalają wyeliminować zagrożenie w postaci sezonowości – firmy zgłaszają zapotrzebowanie na noclegi dla swoich załóg właściwie przez cały rok. To zatem pewny i stały dochód, w dodatku bez ryzyka, jakie niesie za sobą tradycyjny najem osobom prywatnym. Osoby, które wynajmowały do tej pory pokoje turystom, a boją się wynajmu długoterminowego z uwagi na uciążliwe polskie prawo lokatorskie, mogą więc odetchnąć z ulgą. Świadcząc usługi w oparciu o najem instytucjonalny nie muszą się obawiać problemów z niepłacącymi lokatorami, którzy odmawiają wyprowadzki.

Noclegi dla firm to sposób na szybką spłatę hipoteki

Właściciele obiektów, na których ciąży hipoteka złotowa, mają dziś wyjątkowo trudną sytuację. Jeśli lokal jest wykorzystywany do celów komercyjnych, nie mogą oni skorzystać z ulgi, jaką dają wakacje kredytowe. Trudno będzie im też unieważnić umowę, składając pozew o WIBOR – bank w takim postępowaniu z pewnością starałby się wykazać, że klient nie zawarł umowy jako konsument.

Kwatery pracownicze są więc rozsądnym sposobem na zapewnienie sobie stałego dopływu gotówki na spłatę rat kapitałowo-odsetkowych. Mogą z tej opcji skorzystać również właściciele obiektów jednorodzinnych – hotel pracowniczy to bowiem zyskowny sposób na zarobek, inwestycja tego typu posiada wysoki wskaźnik rentowności, a zapotrzebowanie na śląskim, silnie uprzemysłowionym rynku na takie usługi jest znaczne.

Jeśli planujesz przekształcenie swojej nieruchomości w kwatery pracownicze lub masz tego rodzaju obiekt do wynajęcia, zainteresuj się naszą ofertą dla właścicieli noclegów dla firm. Znajdziesz ją pod poniższym linkiem: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm.

Przeczytaj również: 
Mieszkanie inwestycyjne a rata kredytu - jak zabezpieczyć się przed wzrostami oprocentowania?
Czy banki będą weryfikowały prawo do wakacji kredytowych?
Mieszkasz za granicą i masz wolne mieszkanie w Polsce? Zacznij na nim wreszcie zarabiać!

Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

 

phone