Tanie Zaakwaterowanie


Nie masz czasu na przeglądanie ogłoszeń? Zadzwoń pod +48 577 953 377, a nasi pracownicy przygotują darmową i niezobowiązującą ofertę przedstawiającą kilka opcji zakwaterowania.

Na co zwracać uwagę szukając mieszkania dla pracowników?

Na co zwracać uwagę szukając mieszkania dla pracowników?

Jest wiele aspektów, które odgrywają ogromną rolę w wyborze mieszkania dla pracowników. Które z nich są najważniejsze? Podpowiadamy, jak szybko i skutecznie wynająć tanie zakwaterowanie dla firm.

Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których firma zapewnia i opłaca zakwaterowanie dla pracowników. Chorzów i Katowice bardzo prężnie rozwijają się pod względem gospodarczym, co przyciąga na Śląsk pracowników z całej Polski, a nawet zza naszych wschodnich granic. W jakich sektorach zakwaterowanie pracownicze opłacane przez firmę jest popularnym rozwiązaniem? Dzieje się tak przede wszystkim w branży budowlanej, gdzie pracownicy są przenoszeni z miejsca na miejsce, by brać udział w realizacji inwestycji w nowej lokalizacji. Ale to nie jedyny przypadek, w którym mieszkanie pracownicze jest nieodzowne – zakwaterowanie dla firm jest również potrzebne w przypadku pracowników wyższego szczebla – np. kadry managerskiej, która jest zobligowana do częstych podróży. Jakie cechy powinno spełniać dobre mieszkanie pracownicze i jak szukać noclegów dla firm?

Mieszkania dla firm a lokalizacja: jak bardzo jest istotna?

To oczywiste, że najwygodniej jest, gdy mieszkanie pracownicze znajduje się najbliżej realizowanej inwestycji lub siedziby pracodawcy. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Gdy firma poszukuje mieszkania dla budowlańców w centrum Katowic, a ekipa robotników liczy 10 lub 12 osób, sytuacja nie jest łatwa. Po pierwsze: znalezienie odpowiednio dużego mieszkania w Katowicach może być trudne. Po drugie: duże mieszkania w topowych lokalizacjach są po prostu drogie. W sytuacji, gdy wynajem mieszkania dla firmy w centrum nie jest możliwy, np. z przyczyn budżetowych, warto poszukać noclegów, które znajdują się w pewnej odległości, ale oferują dobry dojazd. I w ten sposób przechodzimy do punktu następnego.

Tanie zakwaterowanie dla firm a komunikacja

Jeśli wybrane przez firmę zakwaterowanie pracownicze nie umożliwia robotnikom dojścia do pracy pieszo, należy rozważyć, jakie możliwości są dostępne w danej sytuacji. Jeśli mieszkanie znajduje się po prostu w innej dzielnicy miasta, na ogół możliwy jest komfortowy dojazd komunikacją miejską – przynajmniej w dużych aglomeracjach. Zdarzyć się jednak może, że pracodawca zdecydował się na wynajem mieszkania dla pracowników poza obrębem miasta. Wówczas pozostają dwie możliwości – dojazd własny lub zorganizowanie komunikacji, którą realizować będzie firma. To pierwsze rozwiązanie zakłada, że przynajmniej część pracowników posiada własne auta, którymi będzie mogła dojeżdżać wraz z resztą załogi na teren budowy. Drugie z kolei pozwala na większą kontrolę firmy nad kosztami transportu i punktualnym przystąpieniem ekipy do pracy.

Noclegi pracownicze a wyposażenie mieszkania

Bardzo istotną kwestią jest standard domu lub mieszkania dla pracowników. Niezależnie od tego, jakie stanowiska piastują oni w firmie, wyposażenie powinno umożliwiać komfortowe zamieszkanie, bez ponoszenia przez załogę dodatkowych wydatków z własnej kieszeni, np. na zakup czajnika czy kuchenki. Niedopilnowanie tego szczegółu przez firmę może ją bardzo drogo kosztować – jeśli pracodawca nie weźmie pod uwagę, że wynajęta kwatera pracownicza nie ma centralnego ogrzewania, może się to skończyć tym, że pracownicy zimą będą ją dogrzewać przy pomocy termowentylatorów – rachunek za prąd po najchłodniejszych miesiącach może w takiej sytuacji okazać się dla firmy bardzo solidną lekcją.

Wyposażenie powinno być nie tylko sprawne, ale i dopasowane do ilości osób, które zamieszkują lokal. I nie chodzi tylko o takie prozaiczne kwestie jak ilość łóżek, którą powinny zawierać mieszkania pracownicze. Chodzi również o dostęp do sanitariatów czy kuchni – trudno oczekiwać, że jedna mała łazienka to wystarczające rozwiązanie dla 12 mężczyzn, którzy wracają do mieszkania o tej samej porze i jedyne o czym marzą, to kolacja i gorący prysznic.

Zakwaterowanie dla firm a kadra managerska

Gdy firmie są potrzebne kwatery pracownicze dla kadry wyższego szczebla, dochodzą jeszcze dodatkowe kwestie, takie jak optymalny standard samego mieszkania oraz budynku, w którym się ono znajduje. Bardzo ważne jest, aby pod budynkiem znajdowało się dedykowane miejsce parkingowe lub garaż. Samo mieszkanie powinno umożliwiać komfortowe funkcjonowanie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Mile widziane są mieszkania w nowym budownictwie, zaaranżowane zgodnie z panującymi standardami. Nie można zapominać, że jakość mieszkania dla firm odzwierciedla stosunek pracodawcy do zatrudnionego pracownika – wybór lokalu na odpowiednim poziomie buduje lojalność managera wobec firmy, co trudno przełożyć na jakiekolwiek pieniądze, zwłaszcza w branżach, gdzie ciężko o dobrych specjalistów.

Jeśli chodzi o śląskie kwatery pracownicze, Chorzów i Katowice są zdecydowanymi faworytami w kwestii lokali o podwyższonym standardzie. Można tu znaleźć najwięcej apartamentowców i zamkniętych osiedli, gdzie managerowie będą mogli odpocząć po pracy. Na Mazowszu liderem będzie oczywiście Warszawa. Poza dużymi aglomeracjami ekskluzywne mieszkania dla pracowników są tańsze, ale jest ich też mniej, więc warto w takim przypadku zdecydować się na wynajem długoterminowy kwatery dla firm, o czym będzie jeden z kolejnych naszych wpisów.
Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

phone