Tanie Zaakwaterowanie

Mieszkasz za granicą i masz wolne mieszkanie w Polsce? Zacznij na nim wreszcie zarabiać!

Mieszkasz za granicą i masz wolne mieszkanie w Polsce? Zacznij na nim wreszcie zarabiać!

W latach 2016-2018 z Polski wyjechało ok. 7,5 mln osób. Szacuje się, że na emigracji może żyć nawet 10 proc. Polaków, a łącznie poza granicami Polski może przebywać do 21 mln obywateli (uwzględniając Polonię). Wiele osób decydujących się na życie za granicą zostawia w Polsce mieszkanie. Z najnowszych danych wynika, że w kraju jest nawet 1,8 mln pustostanów. Niewątpliwie spora część z nich stoi pusta właśnie dlatego, że właściciele tych nieruchomości pracują za granicą. Jesteś jedną z takich osób? Nie pozwalaj, by okazja na zysk przeszła Ci koło nosa. Zacznij zarabiać na swoim mieszkaniu!

Dlaczego Polacy, wyjeżdżając za granicę, nie wynajmują swoich mieszkań?

Dane dotyczące pustostanów, czyli niezamieszkałych lokali mieszkalnych, przerażają. Wg szacunków mamy aż 1,8 mln pustych mieszkań. Biorąc pod uwagę, że na rynku brak lokali mieszkalnych, a cena wynajmu w dużych miastach nierzadko przekracza wysokość minimalnej pensji, decyzja emigrujących Polaków, by zaniechać wynajmu, może zadziwiać.

Nie jest ona jednak pozbawiona sensu. Polacy boją się wynajmować swoje mieszkania obcym ludziom, bo... przeraża ich krajowe prawo lokatorskie. Najemca po jakimś czasie może przestać płacić czynsz, a wynajmujący nie może z tym tak naprawdę nic zrobić. Pisaliśmy o tym w tekście na temat tego, co zrobić z niepłacącym lokatorem.

Niestety, umowa o najem okazjonalny nie rozwiązuje w pełni problemu niepłacących lokatorów. Ale to jeszcze nie powód, by całkowicie zrezygnować z dodatkowego zysku. Można bowiem postawić na współpracę z doświadczoną agencją, która specjalizuje się w najmie instytucjonalnym i szuka najemców komercyjnych na kwatery pracownicze. Dlaczego to dobra opcja? Powodów jest co najmniej kilka:

- wynajmując mieszkanie jako kwaterę pracowniczą, można zarobić więcej niż w przypadku wynajmu osobom prywatnym
- współpracując z profesjonalną agencją, można mieć pewność, że weryfikuje ona kontrahentów i zapewnia bezpieczeństwo prawne zawieranych transakcji
- wynajmując przez agencję, właściciel mieszkania jest w stanie zapewnić sobie ciągłość wynajmu, nawet wówczas, gdy lokatorzy się zmieniają – szczegółami zajmuje się pośrednik.

Jak zacząć zarabiać, wynajmując kwatery pracownicze na Śląsku?

Masz mieszkanie w Katowicach lub innej lokalizacji województwa śląskiego, ale obawiasz się opóźnień w spłacie czynszu lub lokatorów, którzy nie będą płacić mimo obowiązującej umowy? Kwatery pracownicze i dochód z nich to zdecydowanie opcja dla Ciebie. To właśnie dzięki niej możesz zminimalizować ryzyko, jednocześnie maksymalizując swoje zyski.

Jeśli chodzi o kwatery pracownicze Katowice są bardzo dochodowym rynkiem, na którym można uzyskać niezwykle satysfakcjonujący zwrot inwestycji. Rozważ tę opcję również wówczas, jeśli Twoje mieszkanie jest obciążone hipoteką, pozwoli Ci to znacznie ułatwić jej spłatę.

Co należy zrobić, aby zacząć zarabiać? Skontaktuj się z nami, a wprowadzimy Cię w szczegóły. Jeśli masz już gotowe mieszkanie pod noclegi dla pracowników i chcesz już tylko zacząć zdobywać klientów, możesz zaprezentować swoje ogłoszenie w naszej bazie. W tym celu kliknij tutaj: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm.

Przeczytaj również: 
5 sposobów na uczynienie kwatery pracowniczej bardziej funkcjonalną
Czy kwatery pracownicze wypełnią lukę na rynku wynajmu po najemcach prywatnych?
Jak tanio wyposażyć kwatery pracownicze?

Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

phone