Tanie Zaakwaterowanie

Mieszkanie dla pracowników, czy hotel pracowniczy - co wybrać?

Mieszkanie dla pracowników, czy hotel pracowniczy - co wybrać?

Przedsiębiorca, który ma potrzebę pozyskiwania pracowników dla swojej firmy z innych regionów kraju lub deleguje ich do wykonywania obowiązków z dala od siedziby przedsiębiorstwa, staje zwykle przed koniecznością zorganizowania odpowiednich noclegów dla swojego personelu. Górny Śląsk nie różni się pod tym względem od innych części Polski. Pytanie, jakie powstaje na etapie organizacji przedsięwzięcia, brzmi: co będzie lepszym rozwiązaniem – mieszkania dla pracowników, czy wyspecjalizowany hotel pracowniczy?

Co różni hotele pracownicze od mieszkania dla pracowników?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie zawarte w tytule, należy wpierw wyjaśnić, jakie różnice występują pomiędzy zakwaterowaniem pracowników w hotelu, a w mieszkaniu. Hotele pracownicze wywodzą się jeszcze z czasów PRL, gdy ten sposób kwaterowania pracowników był niezwykle popularny – państwowe przedsiębiorstwa często delegowały pracowników do zadań poza miejscem ich zamieszkania, a ponieważ działo się to na skalę masową, wymagało odpowiedniej infrastruktury. Stąd zapotrzebowanie na hotele pracownicze, czyli wyspecjalizowane obiekty utrzymywane przez dane przedsiębiorstwo, które miały zaspokajać tymczasowo potrzeby mieszkaniowe pracowników. Zwykle standard tych obiektów był zbliżony do akademików lub hoteli klasy turystycznej, a typowymi cechami były wspólne sanitariaty i przestrzenie socjalne.

Dziś hotele pracownicze w Katowicach i na całym Górnym Śląsku – choć dalej występują – są już rzadziej spotykane. W dużym stopniu wyparły je mieszkania i domy pracownicze, które co prawda mogą pomieścić jednocześnie znacznie mniejszą ilość osób, ale w zdecydowanej większości przypadków odpowiadają aktualnych potrzebom przedsiębiorcy. To rozwiązanie jest stosowane w wielu branżach, wśród których prym wiodą:

- sektor budowlany
- sektor handlowy
- transport i logistyka

Mieszkanie dla pracowników różni się od hotelu przede wszystkim metrażem, ilością osób, jakie jest w stanie pomieścić, a także usługami dodatkowymi. O ile w hotelu pracowniczym, gdzie występują wspólne kuchnie, łazienki, korytarze, o czystość tych przestrzeni dba zatrudniony w tym celu personel, o tyle w mieszkaniu pracownicy sami muszą dbać o czystość tych pomieszczeń – chyba, że z administratorem wynajętej nieruchomości zostaną podjęte indywidualne ustalenia.

Mieszkania pracownicze Katowice – jakie są ich zalety?

Zakwaterowanie pracownicze w Katowicach lub okolicy mające formę domu lub mieszkania to dla przedsiębiorcy wiele zalet:

- łatwość znalezienia odpowiedniej klasy obiektu noclegowego – nawet w dużym mieście
- niższe koszty utrzymania obiektu dla przedsiębiorców, którzy kwaterują kilka-kilkanaście osób
- nieograniczona możliwość rozwijania listy wynajmowanych mieszkań o nowe lokalizacje dopasowane do aktualnych potrzeb

Mieszkania dla pracowników w Katowicach są idealną propozycją dla firmy, która potrzebuje ulokować w jednym miejscu kilka osób. W przypadku, gdy kwaterowany zespół jest liczniejszy i zawiera kilkanaście osób, wówczas rozsądniejszą opcją jest dom pracowniczy. Hotel pracowniczy to z kolei najkorzystniejszy wybór, jeśli załoga liczy sobie kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób i realizuje zadania w określonej lokalizacji – np. wykonując prace budowlane, montażowe, uczestnicząc w szeroko zakrojonych przedsięwzięciach.

Zakwaterowanie pracownicze Katowice – gdzie go szukać?

Pracodawca, który stoi przed koniecznością zorganizowania noclegu dla swojego zespołu, ma do wyboru dwa rozwiązania. Może podjąć się samodzielnego szukania mieszkania dla pracowników, domu lub hotelu. Może też zlecić to wyspecjalizowanej firmie, która oferuje noclegi dla pracowników w Katowicach o zróżnicowanym typie i standardzie.

To drugie rozwiązanie ma wiele zalet – pozwala oddelegować ten obowiązek doświadczonemu podmiotowi znającemu realia lokalnego rynku, który przejmie na siebie odpowiedzialność związaną z administrowaniem obiektem i dopełnieniem wszelkich niezbędnych formalności z właścicielem nieruchomości.

Potrzebne Ci noclegi pracownicze w Gliwicach, Katowicach lub innej miejscowości na Śląsku? Skontaktuj się z nami, a znajdziemy obiekt, który wpisze się w Twoje potrzeby!


phone