Tanie Zaakwaterowanie


Nie masz czasu na przeglądanie ogłoszeń? Zadzwoń pod +48 577 953 377, a nasi pracownicy przygotują darmową i niezobowiązującą ofertę przedstawiającą kilka opcji zakwaterowania.

Kiedy warto wykupić pracownikom posiłki regeneracyjne? Dąbrowa Górnicza i jej przedsiębiorcy powinni to wiedzieć!

Kiedy warto wykupić pracownikom posiłki regeneracyjne? Dąbrowa Górnicza i jej przedsiębiorcy powinni to wiedzieć!

Już nie tylko duże zakłady pracy, ale również mikroprzedsiębiorcy starają się zapewniać swoim pracownikom odpowiednio zbilansowane posiłki regeneracyjne. Dąbrowa Górnicza jest tego znakomitym przykładem, co widać po rosnącym zainteresowaniu abonamentem we wiodącej firmie cateringu pracowniczego w tej okolicy. Skąd popularność posiłków regeneracyjnych na Śląsku i dlaczego pracodawcy wykupują je dla swoich pracowników nawet wtedy, gdy nie muszą?

Posiłki regeneracyjne Dąbrowa Górnicza, czyli jak niewielkim kosztem podnieść komfort pracowników

Obowiązek zapewnienia pracownikom posiłku regeneracyjnego jest określony rozporządzeniem z dnia 28 maja 1996 roku. Pracodawca musi zadbać o dostępność takiego posiłku między innymi wówczas, gdy praca jest związana z dużym wysiłkiem fizycznym (skutkującym wydatkiem energetycznym określonym w rozporządzeniu). Dodatkowo na pracodawcę nałożony jest również obowiązek dostarczenia napojów, gdy załoga pracuje na otwartej przestrzeni, a temperatura powietrza jest niższa niż 10 stopni lub wyższa niż 25 stopni Celsjusza. Warto znać pełną treść rozporządzenia, gdyż bardzo szczegółowo precyzuje ona, kiedy i w jakich warunkach powinny zostać zapewnione posiłki regeneracyjne.

Wielu pracodawców decyduje się jednak na zapewnienie takich dań nawet wówczas, gdy rozporządzenie wcale ich do tego nie obliguje. Powodem jest chęć zbudowania lojalności pracownika wobec firmy, a także poprawy jego efektywności. Duże zakłady pracy mają na ogół stołówki, w których serwowane są posiłki przyrządzane na miejscu. W mniejszych przedsiębiorstwach nie zawsze jest taka możliwość, zresztą utrzymanie etatowych kucharzy i obsługi jest kosztowne, w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy skłaniają się ku optymalizacji kosztów, dlatego właśnie wybierają abonamentowe posiłki regeneracyjne. Dąbrowa Górnicza nie jest tu wyjątkiem – pracodawcy zatrudniający od kilkunastu do kilkudziesięciu osób chętnie korzystają z tego rozwiązania, gdyż jest korzystne cenowo i znakomicie zorganizowane.

Jak działa usługa serwująca posiłki regeneracyjne? Dąbrowa Górnicza jako przykład

Przedsiębiorca chcący wykupić posiłki regeneracyjne w Dąbrowie Górniczej ma do wyboru kilka okolicznych firm cateringowych, które dowożą jedzenie pod wskazany adres. Na ogół usługa serwowana jest w abonamencie, a płatność za nią odbywa się na podstawie faktury. Firma cateringowa udostępnia pracownikom firmy menu, spośród którego można wybierać dania gorące oraz napoje. Największą popularnością cieszą się zestawy składające się z zupy i drugiego dania. Tego rodzaju obiady można wykupić w cenie od 19 zł w górę.

Kierowca firmy cateringowej przywozi zamówienie pod wskazany adres – może to być siedziba przedsiębiorstwa lub dowolne inne miejsce, w którym pracownicy realizują swoje zadania. Posiłki są spakowane w higieniczny sposób w opakowania jednorazowe o odpowiednich właściwościach izolacyjnych. Dzięki temu ciepłe dania nie wystudzają się nadmiernie w trakcie transportu.

Duży wybór potraw sprawia, że odpowiedni posiłek regeneracyjny znajdzie dla siebie zarówno wegetarianin, jak i osoba, która preferuje posiłki zawierające mięso. Przed wybraniem firmy cateringowej warto zrobić wywiad wśród pracowników, by zebrać od nich informacje o indywidualnych preferencjach żywieniowych, stosowanych dietach i ewentualnych alergiach. Pozwoli to wybrać taki catering pracowniczy, który jest w stanie spełnić precyzyjne oczekiwania poszczególnych członków personelu.

Posiłki regeneracyjne Dąbrowa Górnicza – nie tylko dla pracowników fizycznych

Choć posiłki regeneracyjne udostępniane przez pracodawcę kojarzą się zwykle przede wszystkim z usługą oferowaną osobom pracującym fizycznie, tego rodzaju catering staje się coraz popularniejszy również w biurach. Warto rozważyć jego wykupienie zwłaszcza wówczas, gdy pracownicy stosunkowo późno kończą pracę, przez co docierają do domu po upłynięciu standardowej pory obiadowej. To powoduje frustrację, która po pewnym czasie może zmienić się w chęć zmiany pracy, np. na taką, która kończy się nie o 17.00, a o 15.00. Aby zapobiec takim sytuacjom, pracodawca może zapewnić członkom personelu darmowe posiłki regeneracyjne, dzięki którym będą oni mogli lepiej i efektywniej wykorzystać swój wolny czas.

Zainteresowany posiłkami regeneracyjnymi dla pracowników w Dąbrowie Górniczej? Zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń do nas +48 577 953 377 lub wyślij zapytanie na biuro@taniezakwaterowanie.pl.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół TanieZakwaterowanie.plphone