Tanie Zaakwaterowanie


Nie masz czasu na przeglądanie ogłoszeń? Zadzwoń pod +48 577 953 377, a nasi pracownicy przygotują darmową i niezobowiązującą ofertę przedstawiającą kilka opcji zakwaterowania.

Jakie powinny być idealne posiłki regeneracyjne? Katowice a catering pracowniczy

Jakie powinny być idealne posiłki regeneracyjne? Katowice a catering pracowniczy

Firmy z Katowic coraz chętniej sięgają po catering pracowniczy, który pozwala powierzyć kwestię sporządzania i dostarczania posiłków zewnętrznemu podmiotowi. Dzięki temu przedsiębiorca może zadbać o to, by serwowane pracownikom posiłki były na jak najlepszym poziomie, jednocześnie optymalizując koszty. Jakie cechy powinny mieć dobrze zbilansowane i zdrowe posiłki regeneracyjne? Katowice są pełne firm, które mogą skorzystać z poniższych rad.

Posiłki regeneracyjne Katowice – co mówi rozporządzenie?

To, komu i kiedy należy zapewnić posiłki regeneracyjne, jest regulowane Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 roku. Dokument ten porusza też kwestię bilansu makroskładników w posiłkach regeneracyjnych. Preferowany stosunek makroskładników to:

- węglowodany: 50-55%
- tłuszcze: 30-35%
- białka: 15%

Sugerowana wartość odżywcza posiłku to ok. 1000 kcal. Jest to więc bardzo „typowy” opis obiadu, idealnie wpisujący się w polskie standardy. Bez trudu można znaleźć firmę oferującą posiłki regeneracyjne w Katowicach, która ma w swojej ofercie dania spełniające te kryteria. Niektóre takie podmioty idą o krok dalej i prócz drugiego dania oferują też pożywne zupy oraz napoje, dzięki czemu posiłek jest kompleksowy i odpowiedni na większy apetyt oraz pragnienie.

Zdarza się jednak, że pracodawca wcale nie jest zobowiązany rozporządzeniem do zapewnienia swojej załodze posiłków w czasie pracy, a mimo to chciałby, aby obiady do firmy były dostarczane. Co więcej, może zdarzyć się, że oczekiwania pracowników co do posiłków nie wpisują się w standardy rozporządzenia. Co wtedy?

Nowoczesne posiłki regeneracyjne Katowice – również dla pracowników umysłowych

Utarło się przekonanie, że posiłki regeneracyjne to coś, co zapewnia się przede wszystkim pracownikom fizycznym, którzy pracują w szczególnie wymagających warunkach. W praktyce jednak można zapewnić je też załodze biura. Jest to niezwykle miły gest ze strony pracodawcy, doceniany zwłaszcza gdy:

- godziny pracy w firmie są nietypowe, np. dzień zaczyna się w niej o 9.00 i kończy o 17.30, a pracownicy mają prawo do półgodzinnej przerwy obiadowej
- firma zlokalizowana jest poza miastem i większość pracowników jest zmuszona dojeżdżać do niej kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilometrów
- w pracy dość często zdarzają się nieprzewidziane nadgodziny związane z koniecznością „dowiezienia” projektu na czas.

W takich warunkach dostęp do ciepłego, pożywnego posiłku pozytywnie wpływa na morale załogi, buduje więź z firmą, pozwala pracownikom lepiej zagospodarować czas po pracy, którego nie trzeba już tracić na zakupy spożywcze, przyrządzanie obiadu, zmywanie naczyń etc.

Dobre posiłki regeneracyjne Katowice – jak znaleźć?

Aby pracownicy z uznaniem przyjęli propozycję szefostwa w zakresie obiadów z dowozem, przed podpisaniem umowy z firmą cateringową warto wypytać członków zespołu o ich oczekiwania dietetyczne. W końcu może się okazać, że połowa załogi to wegetarianie lub weganie, ktoś jest wielbicielem siłowni będącym na diecie ketogenicznej, ktoś inny z kolei nie je glutenu itd. Aby posiłki regeneracyjne spełniały oczekiwania wszystkich pracowników, należy zebrać informacje o preferencjach kadry, a następnie ustalić z firmą cateringową, czy jest w stanie realizować usługę według wskazanego schematu.

Dla zdecydowanej większości przedsiębiorstw z tej branży nie jest problemem odpowiednie zróżnicowanie posiłków, zwłaszcza gdy współpracują one z dietetykiem, co jest obecnie niepisanym standardem. Dla pracodawcy, który chce wykupić
posiłki regeneracyjne, Katowice są dobrym miejscem do poszukiwań odpowiedniej oferty ze względu na dużą dostępność cateringów.

Najłatwiej znaleźć dziś dobre posiłki regeneracyjne przez Internet, porównując ceny i opinie poszczególnych firm. Przed wykupieniem abonamentu można zrobić zamówienie próbne, aby upewnić się, że sposób przyrządzania dań odpowiada załodze, a posiłki dostarczane są terminowo i pakowane z należytą starannością. Przy większych zamówieniach i dłuższej współpracy warto negocjować cenę – firmy cateringowe często mają atrakcyjne promocje dla najlepszych klientów, zatem spytanie o taką ofertę ma jak najbardziej uzasadnienie.


Zainteresowany posiłkami regeneracyjnymi dla pracowników w Katowicach? Zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń do nas +48 577 953 377 lub wyślij zapytanie na biuro@taniezakwaterowanie.pl

Serdecznie zapraszamy!
Zespół TanieZakwaterowanie.pl


phone