Tanie Zaakwaterowanie

Jakie korzyści daje właścicielowi wynajem mieszkania przez agencję?

Jakie korzyści daje właścicielowi wynajem mieszkania przez agencję?

Inwestycja w mieszkania pracownicze pod wynajem to jeden z pewniejszych sposobów na lokowanie kapitału, który oferuje stały i pewny dochód. Coraz więcej inwestorów rezygnuje jednak z najmu bezpośredniego na rzecz korzystania z usług wyspecjalizowanej agencji. Jakie zalety niesie za sobą wynajem mieszkania pracowniczego przez agencję i na co warto zwrócić uwagę nawiązując taką współpracę?

Wynajem mieszkania przez agencję a profil lokatorów

Bardzo często zdarza się, że właściciele nieruchomości, którzy chcą wynająć swój lokal przez zewnętrzną firmę, zastrzegają pośrednikowi, jakiego typu lokatorów oczekują. Nic w tym dziwnego – prawo lokatorskie jest bowiem wyjątkowo niesprzyjające wobec wynajmujących i staje po stronie najemcy, nawet gdy ten przestaje płacić czynsz.

W Polsce było już wiele medialnych sytuacji, w których właściciele tracili dostęp do swojej nieruchomości, ponieważ niepłacący lokator zmienił zamki i przestał odpowiadać na jakikolwiek rodzaj kontaktu. Policja zwykle jest w tych sprawach bezradna, a spory sądowe ciągną się latami i na ewentualną eksmisję niechcianego lokatora można czekać naprawdę bardzo długo. To tragedia dla wynajmującego mieszkanie, zwłaszcza, jeśli ma on kredyt do spłaty, którego ratę do tej pory pokrywała mu kwota czynszu. Nie dziwi zatem, że część osób posiadających mieszkania na wynajem woli je wynająć przez agencję – i to najlepiej firmie.

Wynajmowanie mieszkania przez agencję – kiedy się zdecydować?

Na wynajem mieszkania przez agencję warto się zdecydować wtedy, gdy właściciel nieruchomości:
- mieszka w sporej odległości od wynajmowanego lokalu
- przebywa za granicą
- chce zmniejszyć ryzyko zakwaterowania w mieszkaniu niepłacących lokatorów
- nie ma czasu na obsługę formalną wynajmu

W ostatnich latach bardzo wzrosło zainteresowanie usługami profesjonalnych pośredników wynajmujących i zarządzających nieruchomościami. Miało na to wpływ wiele czynników, w tym niepomyślne prawodawstwo, przez które właściciele nieruchomości pod wynajem czują, że ich interesy nie są należycie zabezpieczone. Jest to również efekt popularyzowania się usług typu airbnb, zwłaszcza w miastach wojewódzkich i tych o atrakcyjnej turystycznie lokalizacji.

Zakres usług, jakie świadczy agencja wynajmu mieszkań, jest bardzo szeroki – obejmuje nie tylko wystawianie ogłoszeń i podpisywanie umów z klientami, ale również administrowanie nieruchomością i dbanie o ciągłość najmu. Doświadczone agencje wynajmu mieszkań mają wypracowane know-how, współpracują z prawnikami, notariuszami, dzięki czemu przygotowane przez nich umowy są nie tylko w pełni zgodne z prawem, ale możliwie jak najlepiej zabezpieczają interesy właściciela. Na wynajem mieszkania przez agencję decydują się coraz częściej ci inwestorzy, którzy mają już nieprzyjemne doświadczenia z lokatorami i chcą zminimalizować ryzyko kolejnych przykrych sytuacji.

Jak wynająć mieszkanie przez agencję w Chorzowie?

Aglomeracja górnośląska jest lokalizacją, w której prężnie rozwija się agencyjny wynajem mieszkań. Chorzów i Katowice są tego doskonałym przykładem – wyspecjalizowane podmioty zarządzające wynajmem nieruchomości mają coraz więcej klientów, z których sporą część interesuje przede wszystkim zakwaterowanie pracownicze i czerpanie z niego zysków. Wynajem mieszkania dla firm umożliwia zwiększenie dochodów inwestora – forma rozliczenia zależy na ogół od ilości zakwaterowanych osób, a opłata za wynajem nie jest stała, jak w przypadku najmu prywatnego. Osoby, które jeszcze niedawno wynajmowały swoje lokale prywatnym najemcom, dziś przekształcają je w mieszkania dla pracowników, Chorzów i Katowice są tego dowodem – liczba ofert na noclegi dla firm systematycznie w tych miastach rośnie, a skala ta jest nieproporcjonalna do faktycznego wzrostu w ostatnich latach liczby oddanych do użytku nieruchomości.

W kwestii, jaką jest wynajem mieszkania, Chorzów i okolica plasują się w śląskiej czołówce, jeśli chodzi o udział kwater pracowniczych w ogólnym rynku. Aby wynająć mieszkanie dla pracowników lub przekształcić nieruchomość w hotel pracowniczy, najlepiej skorzystać z pomocy, jaką oferują doświadczone agencje nieruchomości z Chorzowa, specjalizujące się w tej dziedzinie. Wiele z nich współpracuje z zaufanymi i – co najważniejsze – wypłacalnymi podmiotami, które mają stałe zapotrzebowanie na mieszkania pracownicze w Chorzowie i Katowicach. Wynajmując mieszkanie dla firm przez agencję, właściciel nieruchomości ogranicza swój udział w całym procesie do absolutnego minimum, przy jednoczesnym maksymalizowaniu zysków.

Jeśli szukasz dobrego agenta dla swojej nieruchomości – skontaktuj się z nami, przedstawimy Ci kompleksową ofertę, dzięki której zwiększysz swoje dochody z wynajmu – bez konieczności zajmowania się kwestiami administracyjnymi.

Przeczytaj również: 
Co lepsze: wynajęcie domu czy mieszkania dla firmy?
Czym jest hotel pracowniczy - wymogi takiego obiektu
Mieszkanie inwestycyjne a rata kredytu - jak zabezpieczyć się przed wzrostami oprocentowania?


Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

phone