Tanie Zaakwaterowanie

Jak wybrać dobre posiłki regeneracyjne? Sosnowiec powinien poznać te rady!

Jak wybrać dobre posiłki regeneracyjne? Sosnowiec powinien poznać te rady!

Zapewnienie pracownikom posiłków regeneracyjnych to w wielu firmach nie tylko kwestia dobrej woli pracodawcy, ale wręcz obowiązku nałożonego przez rozporządzenie. Każdemu pracodawcy zależy, by przeznaczone na ten cel środki były możliwie jak najlepiej rozdysponowane, przekładając się tym samym na zwiększoną efektywność zatrudnianej kadry. Co warto wiedzieć, wykupując posiłki regeneracyjne w Sosnowcu? Jakimi kryteriami się kierować, wybierając catering pracowniczy?

Posiłki regeneracyjne Sosnowiec – od czego zacząć?

Aby zaproponowane przez pracodawcę posiłki regeneracyjne spotkały się z uznaniem zespołu, warto przed ich zamówieniem przeprowadzić w firmie drobny rekonesans. Celem jest zorientowanie się w indywidualnych preferencjach żywieniowych załogi. Istotne jest między innymi zidentyfikowanie wśród pracowników wegan i wegetarian, osób z nietolerancjami pokarmowymi, a także tych, którzy z innych przyczyn są na diecie (np. ketogenicznej, która wyklucza niemal całkowicie udział węglowodanów w spożywanych posiłkach).

Mając już pełną listę upodobań dietetycznych zatrudnionej kadry, można szukać firmy, która dostarczy nam pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane posiłki regeneracyjne. Sosnowiec ma pod tym względem dość korzystną lokalizację – w okolicy funkcjonują podmioty, które dostarczają tego rodzaju dania i jednocześnie mają odpowiednio szeroką ofertę.

Wpływ sezonowości na posiłki regeneracyjne Sosnowiec

W doborze odpowiednich posiłków dla pracowników ogromną rolę odgrywa aktualna pora roku. Chodzi tu przede wszystkim o napoje regeneracyjne wchodzące w skład dania. Zimne napoje są wymagane latem, gdy temperatura powietrza przekracza 25 stopni Celsjusza. Ale nie tylko – będą nieodzowne również wtedy, gdy środowisko pracy charakteryzuje bardzo wysoka temperatura, wynosząca powyżej 28 stopni Celsjusza. Zimne napoje są wskazane także wtedy, gdy praca jest ściśle związana z wysiłkiem fizycznym.

Z kolei zimą warto wyposażyć pracowników w stały dostęp do napojów gorących, w tym kawy i herbaty. Gorące napoje są wymagane, gdy w środowisku pracy panuje temperatura poniżej 10 stopni Celsjusza. Dostawa posiłków regeneracyjnych zawierająca ciepłe napoje to coś, co pozwoli pracownikom naładować akumulatory i zyskać nową energię na pozostałą część dnia pracy.

Posiłki regeneracyjne Sosnowiec – co warto wiedzieć?

Zamawiając posiłki regeneracyjne w Sosnowcu, najlepiej jest porównać ze sobą kilka ofert i wybrać spośród nich tę najlepiej wpisującą się w oczekiwania załogi. Cena posiłku jest ważna, nie powinna być jednak czynnikiem decydującym, gdy inne, nieco droższe oferty lepiej zaspokajają potrzeby pracowników.

Porównując ze sobą oferty firm cateringowych, warto wziąć pod uwagę to, jak zróżnicowane jest menu potencjalnego dostawcy, w jakich godzinach serwuje on posiłki oraz w jakiej odległości od swojej siedziby je rozwozi. Istotne jest również to, czy firma oferuje abonament, w ramach którego można zamawiać posiłki taniej, a także dostosowywać je do swoich indywidualnych potrzeb. Należy też zapytać, w jakich opakowaniach przewożone są posiłki regeneracyjne. Sosnowiec to całkiem duże miasto, więc jeśli dostarczenie dań wiązałoby się z dowozem do miejsca oddalonego dość znacznie od firmy cateringowej, posiłki nie powinny docierać do pracowników wystudzone.

Dobre firmy cateringowe inwestują w odpowiedniej jakości opakowania izolujące zawartość od temperatury otoczenia. Ma to duże znaczenie w sytuacji, gdy posiłki regeneracyjne dostarczane są pracownikom wykonującym zadania na zewnątrz, bez dostępu do zaplecza socjalnego. Nikt, kto cały dzień pracuje fizycznie w niskiej temperaturze, nie chce posilać się w przerwie od pracy zimnym obiadem. Warto więc upewnić się, czy catering ma możliwości logistyczne i technologiczne, by dostarczać ciepłe posiłki nawet zimą.

Chcąc upewnić się co do jakości serwowanych posiłków i samej obsługi, można zamówić kilka obiadów na próbę jeszcze przed wykupieniem abonamentu. Pozwoli to ocenić zadowolenie pracowników z wybranego rozwiązania.

Zainteresowany posiłkami regeneracyjnymi dla pracowników w Sosnowcu? Zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń do nas +48 577 953 377 lub wyślij zapytanie na biuro@taniezakwaterowanie.pl

Serdecznie zapraszamy!
Zespół TanieZakwaterowanie.plphone