Tanie Zaakwaterowanie

Jak tanio ogrzewać kwatery pracownicze, gdy na rynku nie ma węgla?

Jak tanio ogrzewać kwatery pracownicze, gdy na rynku nie ma węgla?

Problem z dostępnością węgla to coś, w co Polakom jeszcze niedawno było trudno uwierzyć. Jak kraj stojący na węglu może mieć kłopoty z jego dostępnością? Fakt pozostaje jednak faktem, a wielu posiadaczy nieruchomości pod wynajem, które są ogrzewane tym surowcem, ma dziś problem z zapewnieniem komfortowej temperatury lokali swoim najemcom. Kwestia ta dotyka również osób, które wynajmują swoje domy i mieszkania pod kwatery pracownicze. Wiele z nich szuka alternatywnych metod ogrzewania, które będą ekonomiczne i przede wszystkim tanie w instalacji. Prezentujemy 2 alternatywy dla ogrzewania nieruchomości węglem.

Ja ogrzewać kwatery pracownicze, które nie mają miejskiego CO?

Z doświadczenia wiemy, że kwatery pracownicze bardzo często mieszczą się w budynkach jedno- lub wielorodzinnych, które nie mają dostępu do wygodnego i taniego centralnego ogrzewania z miasta. W starych kamienicach standardem są piece na węgiel, których wielu właścicieli nie usuwa, nie chcąc inwestować w kosztowne ogrzewanie gazowe lub instalację elektryczną CO. Ogrzewanie na węgiel było do tej pory idealnym rozwiązaniem, pozwalającym kontrolować wydatki na opał, co dla wielu właścicieli kwater pod wynajem jest absolutnym priorytetem (jeśli interesuje Cię temat ekonomicznego zarządzania swoją nieruchomością, sprawdź, jak oszczędzić na wyposażeniu kwater pracowniczych).

Jednak węgla na rynku nie ma, a jeśli już się pojawia – jego ceny są horrendalne. Wielu Polaków zgłasza też problem z jakością surowca na rynku, który ma obniżoną kaloryczność i trzeba go zużyć więcej, by uzyskać ten sam efekt co przed rokiem. Tym bardziej więc ogrzewanie węglem staje się nieekonomiczne, a przy tym jest na bakier z ekologią, co zauważa coraz większa liczba posiadaczy mieszkań pod wynajem.

Pod względem rynku najmu komercyjnego, w tym oferującego kwatery pracownicze Gliwice są jednym z tych miejsc, gdzie udział lokali opalanych węglem jest ponadprzeciętnie wysoki. Problem występuje tak naprawdę na całym Śląsku. Jak go rozwiązać? Prezentujemy 2 możliwości.

Ogrzewanie piecami akumulacyjnymi dla kwater pracowniczych

Jednym z tańszych typów ogrzewania mieszkań pod wynajem są ekonomiczne piece akumulacyjne. Koszt zakupu pieca o dobrych parametrach jest dużo niższy niż koszt instalacji centralnego ogrzewania. Dobry piec akumulacyjny jest urządzeniem bezawaryjnym, oferującym wysoki komfort cieplny, daje też możliwość rozliczania się za pobieraną energię wg specjalnych, tańszych taryf. Piece akumulacyjne umożliwiają bowiem magazynowanie energii i oddawanie jej wówczas, gdy koszt poboru prądu jest wyższy.

Ogrzewanie piecem akumulacyjnym to doskonała opcja dla tych właścicieli nieruchomości, którzy nie mają gotówki na inwestycję w centralne ogłoszenie, jak też nie chcą brać na ten cel kredytu. Kwestię tego, czy opłaca się obecnie brać kredyt na remont mieszkania pod wynajem, omawialiśmy całkiem niedawno na łamach tego bloga.

Ogrzewanie na podczerwień dla kwater pracowniczych

Kolejną tanią propozycją niewymagającą kucia w ścianach i kosztownych remontów są panele grzewcze na podczerwień. Rozwiązanie jest tanie, bardzo ekonomiczne i bezawaryjne. W dodatku oferuje bardzo wysoki komfort cieplny – powietrze w pomieszczeniach, w których działają panele na podczerwień, nie jest ogrzewane. Technologia ta bowiem nagrzewa wyłącznie powierzchnie w pomieszczeniu. Przebywanie w takim mieszkaniu daje więc komfort porównywalny z ogrzewaniem się promieniami słońca. Mikroklimat pomieszczeń jest w dodatku korzystny dla alergików, co będzie stanowić dodatkowy atut nieruchomości.

Masz kwatery pracownicze pod wynajem i chcesz je zareklamować w miejscu odwiedzanym codziennie przez tysiące Twoich potencjalnych najemców? Dodaj ogłoszenie w naszej bazie, szczegóły oferty znajdziesz tutaj: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm.

Przeczytaj również: 
Masz hipotekę na swoim mieszkaniu? Sprawdź, czy możesz usunąć WIBOR ze swojej umowy
Jak zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze na mieszkaniu w przyziemiu budynku?
Czy kredyt na remont mieszkania pod wynajem to w tej chwili dobry pomysł?

Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

 


phone