Tanie Zaakwaterowanie

Dwie rzeczy, na których nie warto oszczędzać w kwaterze pracowniczej

Dwie rzeczy, na których nie warto oszczędzać w kwaterze pracowniczej

Urządzając mieszkanie pod wynajem, wielu właścicieli stara się zrobić to możliwie jak najniższym kosztem. Koncentrowanie się na budżetowych rozwiązaniach stanowi pewną pułapkę, nie na wszystkim bowiem można (i warto) oszczędzać. Sprawdź elementy, za które warto odpowiednio zapłacić, wyposażając mieszkanie pod kwatery pracownicze, ponieważ inwestycja w nie może przynieść Ci oszczędność w przyszłości.

Urządzenie kwatery pracowniczej – czego nie robić?

Kwatery pracownicze to szczególny typ lokali: z reguły są bardzo intensywnie użytkowane, ponieważ mieszka w nich od kilku do nawet kilkunastu osób. To oczywiste, że elementy wykończenia i wyposażenia mieszkania przeznaczonego pod kwatery pracownicze będą się znacznie szybciej zużywać niż w przypadku najmu prywatnego pojedynczej osobie czy parze. Jeśli chodzi o elementy takie jak meble, zwykle nie jest to problem – zakup nowych czy nawet używanych nie stanowi wielkiego wydatku. Nie na wszystkich składnikach wystroju i wykończenia lokalu można jednak oszczędzić. Lub raczej nie powinno się tego robić, ponieważ może to zupełnie nie opłacić się w dłuższej perspektywie. Które elementy w mieszkaniu pod wynajem dla firmy powinny prezentować wysoką jakość?

Po pierwsze: podłogi – wybierz trwałe rozwiązanie

Remontujesz mieszkanie pod kwatery pracownicze i kusi Cię, aby położyć w nim tani gumolit lub najtańsze panele z popularnego marketu budowlanego? Nie rób tego. Weź pod uwagę, że głównym kosztem wykończenia wnętrza jest robocizna. Powinno Ci zależeć, aby położenie podłogi w mieszkaniu odbywało się maksymalnie jak najrzadziej – po pierwsze z uwagi na spore koszty, po drugie przez to, że w trakcie remontu mieszkanie na siebie nie zarabia.

Jeśli kupisz najtańszą wykładzinę czy niskiej jakości panele, pod wpływem bardzo intensywnej eksploatacji rozwiązanie to bardzo szybko przestanie się sprawdzać. Z każdą kolejną goszczoną ekipą podłoga będzie wyglądać coraz gorzej, aż w końcu będziesz musiał ją wymienić. Lepiej od razu zdecyduj się na panele lub parkiet wysokiej jakości, o odpowiedniej klasie ścieralności, by uniknąć takich niespodzianek.

Po drugie: glazura w kuchni i łazience – nie lekceważ jej

Dowiedziałeś się, ile można zarobić na wynajmie mieszkań firmom i postanowiłeś przystosować lokal pod ten cel, ale chcesz to zrobić jak najniższym kosztem? Nie oszczędzaj na płytkach w kuchni i łazience. Jeśli naszedł Cię pomysł, aby płytki zastąpić farbą winylową czy inną podobną, przemyśl ten krok pięć razy. Kuchnia i łazienka to pomieszczenia mokre, w których panuje duża wilgotność i które są narażone na częste zmiany temperatury. Jak myślisz, ile czasu zajmie, nim na ścianach i suficie zacznie wychodzić grzyb?

Ekipa z całą pewnością zgłosi Ci ten fakt i będziesz zobligowany do wyeliminowania usterki. Całkiem słusznie, to w końcu nie wina lokatorów, że mieszkanie jest niedostosowane do częstotliwości użytkowania prysznica czy kuchennego zlewozmywaka. Nie zakładaj, że pracodawca zawsze zapewni swoim pracownikom posiłki regeneracyjne na cały dzień, dzięki czemu kuchnia będzie mało eksploatowana. Twoi lokatorzy mogą chcieć gotować, a jeśli będą to robić, ściany w kuchni z pewnością szybko będą wymagać odmalowania. Chyba, że je wykafelkujesz, przynajmniej w strategicznych miejscach. Nie musisz kupować od razu włoskich płytek, by sprostać gustom swoich najemców. Postaw na proste, ale funkcjonalne rozwiązanie, które zapewni Ci spokój na długie lata.

Pod względem popytu na kwatery pracownicze Katowice są prawdziwym ewenementem. W sercu Górnego Śląska jest ogromne zapotrzebowanie na noclegi dla firm, co stanowi szansę dla osób, które mają wolne lokale. Jeśli chcesz zacząć wynajmować swoje mieszkanie pracownikom, ale nie wiesz, od czego zacząć, odezwij się do nas, a podpowiemy Ci, co zrobić, aby zarabiać w tym biznesie naprawdę znakomite pieniądze. Możesz też dodać swoje mieszkanie do naszej bazy kwater pracowniczych – szczegóły znajdziesz tutaj: https://taniezakwaterowanie.pl/oferta-dla-wlascicieli-lokali.htm. Zapraszamy!

Przeczytaj również: 
Czy do wynajmu mieszkania firmie potrzebna jest działalność gospodarcza?
Jak tanio wyposażyć kwatery pracownicze?
Lokal poza miastem jako noclegi pracownicze: czy to ma sens?

Poszukujesz kwater dla pracowników? Sprawdź naszą wyszukiwarkę: https://taniezakwaterowanie.pl/

phone