Tanie Zaakwaterowanie

5 sposobów na uczynienie kwatery pracowniczej bardziej funkcjonalną

5 sposobów na uczynienie kwatery pracowniczej bardziej funkcjonalną

Rynek kwater pracowniczych stale się rozrasta. To powoduje, że właściciele mieszkań pod wynajem starają się przyciągnąć firmy do swojej oferty poprzez wprowadzanie w lokalach dodatkowych udogodnień. Jak stosunkowo niedużym kosztem zwiększyć funkcjonalność kwater pracowniczych, by stały się one atrakcyjniejsze w oczach pracowników i zatrudniających ich firm?

Jak uatrakcyjnić noclegi pracownicze?

Kwatery pracownicze to specyficzna grupa lokali. Zwykle firma, która wynajmuje od nas taki lokal, chce, aby ta inwestycja jak najbardziej jej się opłaciła – stara się więc zakwaterować w mieszkaniu możliwie jak najwięcej osób, przy jednoczesnym zapewnieniu pracownikom należytego komfortu. O ten komfort powinien zatroszczyć się wynajmujący i może to zrobić w sposób, który nie wygeneruje dużych kosztów. Oto 5 pomysłów na sprawienie, że noclegi pracownicze poprawią swoje walory użytkowe.

- Zakup suszarki do ubrań – praca fizyczna wiąże się z potrzebą częstego prania ubrań roboczych. Gdy w lokalu mieszka jednocześnie kilku mężczyzn, pralka będzie pracować co najmniej kilka razy w tygodniu. Suszenie ubrań na sznurkach i kaloryferach jest kłopotliwe – dodatkowo może prowadzić do powstawania w mieszkaniu wilgoci. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup suszarki bębnowej, która sprawi, że ubrania robocze będą nadawać się do użytku już w kilkadziesiąt minut po ich wypraniu. W przypadku małych łazienek istnieje możliwość wybrania suszarki, którą za pomocą specjalnego łącznika będzie można stabilnie umocować na pralce.

- Odpowiednia ilość gniazdek – kwatery pracownicze potrzebują zdecydowanie więcej kontaktów niż mieszkanie prywatne. Dotyczy to zarówno pokoi (gdzie jednocześnie może powstać konieczność podłączenia kilku telefonów lub komputerów), jak i kuchni

- Duży wybór źródeł światła – jeśli w jednym pokoju nocuje kilka osób, powstaje potrzeba zapewnienia im nie tylko dobrego oświetlenia całego pokoju, ale również rozwiązań punktowych, które pozwolą oświetlić niewielki obszar w sposób nieutrudniający snu pozostałym osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Wskazane są więc lampki nocne lub kinkiety zlokalizowane przy każdym łóżku.

- Odpowiedni rozmiar lodówki – o ile w mieszkaniu wynajmowanym 3 lub 4-osobowej rodzinie sprawdzi się mała lodówka z kilkoma półkami, o tyle takie rozwiązanie nie zda egzaminu, gdy mieszkanie służy jako kwatera pracownicza dla 4, 5 i więcej osób. Duża lodówka z wieloma pojemnymi półkami to absolutna podstawa. Każdy pracownik powinien mieć do dyspozycji przynajmniej jedną własną półkę, co ułatwi obcym sobie osobom sortowanie jedzenia. Jeśli mieszkanie pracownicze jest wyjątkowo duże i wykorzystywane do zakwaterowania 7-8 osób, dobrym rozwiązaniem może być lodówka dwuskrzydłowa lub dwie duże, osobne lodówki.

- Warunki do gotowania i podgrzewania jedzenia – dość częstym widokiem w kwaterach pracowniczych jest dwupalnikowa płyta elektryczna wciśnięta gdzieś między ociekacz do naczyń a mikrofalówkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się dla singla, ale nie do mieszkania, w którym mieszka jednocześnie kilka obcych sobie osób, w dodatku wracających o tej samej godzinie z pracy. Sytuacja, w której lokatorzy muszą czekać w kolejce na możliwość odgrzania sobie posiłku lub przyrządzenia go od podstaw, jest wysoce irytująca. Koszt płyty 4-palnikowej nie jest duży, podobnie jak koszt 2 mikrofalówek. Warto go ponieść, by mieszkanie pracownicze było lepiej przystosowane do potrzeb zakwaterowanych w nim osób.

Chcesz poznać więcej porad na temat urządzania kwater pracowniczych? Bądź na bieżąco z artykułami na naszym blogu. Jesteśmy ekspertami w zakresie zarządzania i wynajmowania obiektów takich jak kwatery i noclegi pracownicze. Sosnowiec, Katowice i Gliwice to miasta, w których baza obsługiwanych przez nas lokali jest największa. Masz mieszkanie do wynajęcia w tej okolicy lub innej części Polski? Zamieść ogłoszenie w TanieZakwaterowanie.pl.


phone